Caridina_babaulti.jpg
Tato krevetka je rozšířena od tropických a subtropických oblastí Východní Indie a Barmy až do Iráku. Její základní zbarvení je zelené přecházející do hněda, ale existuje velké množství barevných forem ...
Tato krevetka je rozšířena od tropických a subtropických oblastí Východní Indie a Barmy až do Iráku. Její základní zbarvení je zelené přecházející do hněda, ale existuje velké množství barevných forem jako je například žlutá, oranžová, zelenomodrá nebo pruhovaná. U některých krevetek se navíc vyskytuje různě široký světlý pruh na hřbetě.
babaulti_orange.jpg
Caridina_babaulti_brown.jpg
CHOV
Druh je mírumilovný, klidný a dá se bez problémů chovat s jinými krevetkami a menšími rybami. Vzhledem k jinému způsobu reprodukce se vzájemně nekříží s krevetkami rodu Caridina nebo Neocaridina. Pro svou nenáročnost je vhodný i pro úplné začátečníky. Jejich chováním lze dobře vypozorovat náhlé změny podmínek v akváriu. Pokud se krevetky pokouší jakkoliv opustit nádrž, může to znamenat že není něco v pořádkua měli bychom zpozornět.
Caridina_babaulti_stripes.jpg
ODCHOV
Tato krevetka má podobně jako Caridina Japonica mezistádium vývoje. Místo hotových malých krevetek se z vajíček, krerých bývá okolo 30, líhnou larvy ve velmi pokročilém stádiu vývoje. Po vylíhnutí se tyto larvy zdržují u dna a v substrátu, hledají mikroorganismy, které se nacházejí v usazeném detritu. pro úspěšný odchov je důležité, aby bylo akvárium hustě zarostlé rostlinami se spoustou úkrytů a příliš často se nečistilo od kalu.Také filtraci je třeba používat s ohledem na drobné larvičky, doporučuji filtr s jemným biomolitanem se zrnitostí nad 20 ppi.

Velikost 1,5 - 3 cm
Teplota 18 - 25 °C
pH 6,8 - 8,3
Obtížnost chovu Snadný
05.03.2016 13:53:57
llang
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one